top of page

НПЦ впровадження інновацій

Навчально-практичний центр – інструментарій впровадження новітніх педагогічних та виробничих технологій

У зв’язку з впровадженням ринкових відносин формування ринку праці відбувається прискореними темпами. Відповідно зростають і вимоги роботодавців до випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти як майбутніх висококваліфікованих, конкурентоспроможних, мобільних робітників. Технологічні зміни часто випереджають зміст освітніх програм, а професійні навички випускників не завжди адаптовані до тих технологій, які уже впроваджено у виробництво.

Тому головне завдання ЗП(ПТ)О – забезпечення підвищення якості професійної освіти, професійної мобільності та  конкурентоспроможності випускників шляхом подолання розриву між тенденціями розвитку сучасної промислової  індустрії та змістом професійного навчання. А це:

  • створення умов для реалізації принципів випереджувальної освіти та освіти протягом життя для робітників і спеціалістів з професій різних галузей виробництва;

  • оновлення змісту освіти відповідно до сучасних вимог ринку праці;

  • оновлення ресурсного забезпечення освітнього процесу.

До цього нас спонукають і державні нормативні документи: Указ Президента України «Про національну стратегію розвитку освіти в Україні до 2021р.», Національна доктрина розвитку освіти України, Державна цільова програма розвитку ПТО на 2011-2015 роки, якими передбачено:

  • розробка стандартів професійної  (професійно-технічної) освіти, базованих на рівнях компетенції;

  • поглиблення інтеграції освітнього процесу закладів з виробничими технологіями на підприємствах через проведення майстрів-класів, впровадження сучасних форм підвищення професійного рівня педагогів ЗП(ПТ)О та створення навчально-практичних центрів.

1.jpg
bottom of page