top of page

ПІДВИЩЕННЯ ІНДЕКСУ КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНОСТІ ВИПУСКНИКА ЗАКЛАДУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ МОЖЛИВОСТЯМИ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИХ ЦЕНТРІВ

 

     Знання, промисловість і технології зараз розвиваються з величезною швидкістю, тому кількість інформаційних даних збільшується кожні 5 років майже вдвічі. Через такі зміни часто виникає проблема в компаніях по їх пристосованості в ситуації, що склалася. Одним з ефективних методів для вирішення цієї проблеми є постійне навчання персоналу протягом життя.

   В такій ситуації і професіно-технічна освіта повинна постійно оновлювати зміст освітнього процесу, зближувати його з сучасним виробництвом. Все це можливо і вже забезпечується ефективним використанням навчально-практичних центрів (НПЦ) на базі ЗП(ПТ)О, які є осередками підвищення фахової компетентності педагогів, обізнаності здобувачів освіти в сучасних технологіях виробництва, набуття всіма бажаючими часткових компетенцій чи здобуття професійних квалііфкацій.

154852864_1341014856280441_2458339807007

На навчання запрошують професійні заклади обслуговуючої праці

    Незважаючи на стрімкі процеси глобалізації на ринку праці актуальними завжди залишатимуться професії сфери обслуговування, які потребують творчого підходу та креативності: перукарі, кухарі, кравці, бармени, офіціанти, продавці та ін.
           В м. Кривий Ріг три заклади професійної (професійно-технічної) освіти, - Міжрегіональний центр підготовки і перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (МЦППВ), Криворізький навчально-виробничий центр(КНВЦ) та Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу (КЦПОРКТРС) - займаються підготовкою здобувачів освіти сфери обслуговування.
           Так в КЦПОРКТРС правильний вибір професії випускникам шкіл допомагає зробити   Центр професійної кар’єри. До уваги абітурієнтів - інформація про професії, що є актуальними, стан та перспективи розвитку ринку праці, про підприємства - замовники кадрів, актуальні вакансії та розмір заробітної плати.
      Створені на базі КНВЦ навчально - практичні центри з професій «Перукар» і «Кравець» підвищують імідж закладу, а профорієнтаційні заходи, які проводять педпрацівники роблять акцент на застосуванні нових технологій, обладнання та перспектив працевлаштування. Для профорієнтаційного консультування молоді в соцмережах КНВЦ застосовує індивідуальні онлайн консультації, бесіди, Інтернет- анкетування; складання профконсультантом індивідуальних характеристик особистості (застосування програми Zoom). Розроблено електронні заяви для вступу до закладу.
        Профорієнтаційні заходи, які проводяться в МЦППВ проходять з презентацією колекцій одягу, зачісок з постежерними виробами тощо, а сучасна матеріально-технічна база Центру привертає увагу школярів і забезпечує якісний прийом молоді на навчання.
На офіційних сторінках у Фейсбук стартував профорієнтаційний челендж - звернення від педпрацівників та здобувачів освіти, які навчаються на І, ІІ, ІІІ курсах; здійснюється реклама професій закладів, запущено відеоролик - презентацій швейного напрямку.
      Кожним із закладів проводяться масові заходи, а саме: Декади робітничих професій, майстер-класи, конкурси професійної майстерності, технологічні екскурсії, професіографічні уроки, профорієнтаційні семінари та тренінги тощо.
      Важливе місце у профорієнтації належить і офіційним сайтам МЦППВ, КНВЦ, КЦПОРКТРС, де випускники та їх батьки можуть отримати повну інформацію про навчання: відстежити останні новини про заходи, які відбулися, ознайомитися з історією закладу, навчально – виробничою діяльністю, а основне - з переліком робітничих професій, за якими здійснюється підготовка.

Профорієнтаційний квест Metinvest Travel

Міжнародний проект "Місто Професій" 

   "Місто професій" - міжнародний проект, що вже п'ятий рік реалізовується в Україні.

    В світі налічується понад 40 000 видів діяльності.
    Більшість дітей не мають змоги реалізувати свій потенціал, адже не знають про можливості Світу.

Проект не лише дає змогу ближче познайомитись з професіями, а і формує свідомий вибір. Тобто місія проекту - формування нації свідомого вибору. Щоб кожен міг займатися улюбленою справою.

     Як реалізується проект?
   У парковій зоні розгортається імпровізоване Місто Професій. При вході кожна дитина отримує паспорт, карту представлених професій та має можливість «влаштуватись на роботу». Після короткого майстер-класу від фахівців своїх галузей, таких як – рятувальник, пожежник, кінолог, вибухотехнік, поліцейський, лікар, соціальний працівник, криміналіст, будівельник, перукар, агроном, ветлікар, діджей, автослюсар, продавець, банкір, кухар, актор, модель, кравчиня тощо, діти приступають до "роботи".

Промисловий туризм

   Зараз в місті існує програма розвитку промислового туризму до 2020 року, яка була розроблена і затверджена Криворізькою міською радою.

  Промисловий туризм – це організація турів на діючі (або ті, що діяли колись) промислові підприємства та місця народних промислів.

    Його мета – задоволення пізнавальних, наукових, професійних, ділових, культурологічних та інших потреб. 

    Кривий Ріг може запропонувати дуже цікаві місця для туризму. Наприклад, першому руднику в Кривий Розі в минулому році було якраз 130 років. Там починали добувати залізну руду. Зараз він знаходиться на території АрселорМіталл. Також у місті збереглися залишки Катерининської залізниці, яка була збудована спеціально для того, щоб вивозити  руду на прилеглі металургійні заводи. Залишилися насипи, їх можна навіть побачити на google-карті. Є відвали висотою 45 метрів з чудовою панорамою, діючі кар'єри, де можна побачити їх глибину і бути присутнім під час вибуху. Також є можливість спуститься в вахтовка на кар'єр, подивитися, як ведеться видобуток, як екскаватор вантажить БелАЗ та зробити фото на пам'ять.

   В цілому, в місті на екскурсіях побували більше 35 тис. людина. З інших міст приїхало близько 2 тис. 400 осіб. У порівнянні з 2017 роком ці показники збільшилися.

bottom of page