top of page

​НОВИНИ ТА ПОДІЇ 

МЕТІНВЕСТ створює нові робочі місця для молоді
Комплексна програма професійної орієнтації молоді

підприємствами МЕТІНВЕСТ

 

Група МЕТІНВЕСТ стала одним із підписантів Українського Пакту заради молоді-2025. Документ підписали представники 15 українських
працедавців, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, міністр розвитку економіки і торгівлі Ігор Петрашко, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, а також глава правління Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна. З боку МЕТІНВЕСТу підпис під Пактом поставила директор із правового забезпечення Групи Світлана Романова.
Мета Пакту заради молоді-2025 – створити умови для реалізації молоді в Україні. Це найбільша ініціатива державно-приватного партнерства, що зібрала 148 роботодавців, які створили 45 тисяч робочих місць для молоді.
CSR Europe визнала ініціативу однією з найкращих практик для молоді в Європі, а глобальна ініціатива ООН Decent Jobs for Youth назвала Пакт одним із найкращих прикладів реалізації Цілі сталого розвитку у світі.
Підписанти документа зобов’язалися до 2025 року створити 20 тисяч місць для стажування і роботи молоді, організувати 1 тисячу партнерств
між бізнесом і закладам освіти. Крім того, планується створити
Всеукраїнську платформу, щоб допомогти молодим людям, особливо із
вразливих категорій, побудувати кар’єру.  Більше тисячі представників бізнесу стануть менторами з питань професійної реалізації для 1,5 тисячі молодих людей.
Підприємства Групи МЕТІНВЕСТ щороку працевлаштовують близько 1,3тис. випускників навчальних закладів, понад 4 тисячі студентів щороку проходить виробничу практику; бере участь у створенні освітніх програм та розробці професійних стандартів з професій, а також підтримує Всеукраїнські та Міжнародні конкурси професійної майстерності. Компанія вже в п’ятий раз виступила генеральним партнером «олімпіади робітничих професій» і конкурсу WorldSkills Ukraine.

ПРАЦЮЄМО НА ПЕРСПЕКТИВУ

     Згідно наказу МОН України №544 від 23.04.20р. “Про затвердження Переліку закладів професійно (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створенні навчально-практичні центри за рахунок коштів державного бюджету у 2020 році ”  в січні 2021р на базі Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею відкрито навчально-практичний центр з професій «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

    З Державного бюджету на оснащення НПЦ було виділено 3млн. 200,0 тисяч гривень. Загальна вартість облаштування – понад 4 млн грн.  Центр має кабінет професійно- теоретичної підготовки з      16-тю комп’ютерами та мультимедійною дошкою; електротехнічну лабораторію з п’ятьма лабораторними стендами для відпрацювання практичних робіт; електромонтажною майстернею з 12-ма електрифікованими  стендами для виконання електротехнічних робіт з професій та обладнану верстатами технологічну майстерню.  Робочі стенди повністю імітують схеми електричного живлення  від електроприводу двигуна до промислового цеху.

      На сучасному обладнанні  в НПЦ здобувачі освіти, педагоги ЗП(ПТ)О та бажаючі зможуть набути професію, підвищити кваліфікацію з ІІІ до V розряду, пройти стажування та опанувати нові компетентності за новітніми  електротехнічними технологіями. Розроблено програму підготовки студентів  ВНЗ з професії «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування».

НМЦ ПТО заплановано проведення на базі НПЦ практичних семінарів, майстер-класів, маркетингових, консультаційних  та інших заходів.

      Діяльність НПЦ електротехнічних професій сприятиме підвищенню професійної компетентності педагогів  і якості підготовки здобувачів освіти для підприємств міста та регіону.

КЛЮЧОВІ ДОСЯГНЕННЯ У ПРОФЕСІЙНІЙ(ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНІЙ)ОСВІТІ  В 2020РОЦІ

Старт програми  ЄС «»EU4Skills: кращі навички

для сучасної України»

МОН підтримано реалізацію програми ЄС «»EU4Skills: кращі навички  для сучасної України». Визначено наступні заходи:

  1. П’ять закладів ПТО отримали  ІТ- обладнання (лабораторії) для організації  дистанційної роботи.

  2. Проведено дослідження щодо ставлення українців до професійно технічної освіти.  презентовано результати аудиту, що допоможе в подальшому визначити напрями реформи та комунікацій.

  3. Запроваджено навчання в партнерстві  Misrosoft для представників навчально-методичних центрів та закладів ПТО з використання новітнього програмного забезпечення.

  4. Розпочато проведення онлайн-курсів серед викладачів ЗП(ПТ)О щодо підвищення цифрових компетентностей.

  5. Здійснюється модернізація веб-сайтів закладів, учасників програми.

  6. Триває розроблення стратегічних планів розвитку регіональної мережі профтехосвіти, дослідження ринку праці в пілотних областях тощо.

                        ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ КАР’ЄРИ  ПРАЦЮЄ НА ВИПУСКНИКА

     30 листопада 2018 року на базі Центру професійної кар’єри Криворізького професійного гірничо-електромеханічного ліцею проведено семінар на тему: «Робітничі професії: перспектива завтрашнього дня».

     В роботі семінару приймали участь керівник Центру кар’єри «МЕТІНВЕСТ»   Рак  Л. М, спеціаліст  управління персоналом ПАТ «Кривбасзалізрудком»   Фурсов Е. С., спеціаліст Криворізького міжрайонного  Центру зайнятості Настич Л. О. , методист НМЦ ПТО  Бабич Т. С.

    Спеціаліст Криворізького міжрайонного  Центру зайнятості Настич Л. О. довела присутнім стан ринку праці в місті та регіоні, вакансії по галузям виробництва, окреслила перспективи працевлаштування випускників.

     З учнями випускних груп ліцею, а також випускних класів ЗОШ Саксаганського, Покровського  районів  м. Кривого Рогу (№ 125, 126, 41, 68, 24) було проведено тренінг, за якими критеріями обирати майбутню професію.

    Представником  Центру кар’єри «МЕТІНВЕСТ» Рак  Л. М.,  проведена рольова гра, де було  звернута  увага на те, що обираючи професію, випускник повинен орієнтуватись не тільки на свої бажання,  але і на  стан ринку праці.

  Учасники ознайомилися з   виставкою технічної творчості  за професіями  та навчально - матеріальною базою   навчальному закладу.

 Досвід колег Чернігівської області 

ФОРМУВАННЯ ПРЕСТИЖНОСТІ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ ЧЕРЕЗ СОЦІАЛЬНУ РЕКЛАМУ

    Флешмоб, що проводився за ініціативи Ради учнівського самоврядування ЗПО та НМЦ ПТО Чернігівської області "  матиму роботу! А ти?" з мережі Фейсбук та Інстаграм вийшов на центральні вулиці м.Чернігова! 
     Зважаючи на високу активність учнів у флешмобі, методцентр звернувся до міської ради з проханням виділити сітілайти для розміщення соціальної реклами гостодефіцитних робітничих професій. Міськрада позитивно розглянула клопотання і на весь травень виділила безкоштовно 18 рекламних щитів (сітілайтів) для орієнтації молоді на отримання робітничих професій в закладах профтехосвіти.

   На початку грудня стартував профорієнтаційний квест «Metinvest Travel» за ініціативою підприємств групи Metinvest Holding та за участю навчальних закладів. Криворізькі школярі мали змогу не лише почути про основні професії компанії Метінвест, а й спробувати себе в ролі машиніста екскаватора, прохідника, машиніста тепловоза, електрослюсара тощо. Сучасний підхід до профорієнтаційної роботи та плідний тандем з підприємствами-замовниками кадрів – це новий формат профорієнтаційної роботи сьогодення!
    Впродовж грудня-квітня учні шкіл занурювались у дивовижний світ професій Metinvest Travel,  подорожували професіями на базі ПАТ «Центральний».
     У «теплих» обіймах весни закінчився грандіозний квест Metinvest Travel. 
  Завдяки такому заходу учні мали змогу відчути себе частиною команди Metinvest та познайомитись ближче з робітничими професіями.

8.10.2017 року  в місті за ініціативою  Міжнародного журналу «Community Business Magazine»  проведено  профорієнтаційний інтерактивний  захід «Місто Професій».

   Учасниками профорієнтаційного заходу були  організації і підприємства міста, серед яких:  ПАТ «АрселорМіттал  Кривий Ріг», Центр кар’єри  МЕТІНВЕСТ, Приватбанк , ДП «Воєнізований  гірничорятувальний загін Державної служби з НС» , Державна патрульна служба, Криворізький міжміський центр зайнятості, ПТНЗ І рівня атестації, представники закладів професійно –технічної освіти ,  вищих навчальних закладів міста.

     Дев’ять  професійно - технічних навчальних закладів  прийняли участь у проведенні заходу та  презентували  професії фахівців своїх галузей: харчування, торгівлі, легкої промисловості, сфери обслуговування,  залізничного та автомобільного транспорту, будівництва, художньо – оформлювальних та електротехнічних робіт, дизайну, флористики.

    У парку «Героїв»  розгорнулася  імпровізоване «Містечко Професій»,  де при вході кожна дитина  мали  можливість отримати  паспорт та  карту представлених професій, «працевлаштуватись на роботу», приміряти на себе спецодяг підприємств, отримати «заробітну  плату», яку тут же витратили в «крамниці солодощів та подарунків».

  На цікавих майстер-класах (МЦППВ, КНВЦ, КЦПОРКТРС, КЦПОММ) відвідувачі навчалися  карвінгу, виготовленню виробів з мастики, приготуванню коктейлів, складанню серветок. Майстри виробничого навчання МЦППВ пригощали гостей свята різнокольоровими млинцями   «з пилу, з жару»,   а фахівці  КПЛ  навчали правильно зважувати товар, презентуючи професію «Продавець продовольчих товарів» .

      Спеціалісти КНВЦ  навчали присутніх навичкам косоплетіння,  манікюру, візажу, оволодінню мистецтвом  дизайну.

  Відвідувачі «Міста Професій»  мали можливість ознайомитися  з професіями: «Слюсар з ремонту автомобіля» (КПТМЛ), здійснивши комп’ютерну діагностику несправності автомобіля; «електромонтера»  (КПГМЛ),   «підключивши»  освітлення  в домі  на демонстраційному стенді,відремонтувати розетку (ПП «ЦПОН»).

    Особливою   увагою присутніх користувалася виставка художніх виробів, картин майстрів та учнів   ЦППРК №1, а також була  можливість  зробити  свій авторський твір, працюючи пензлем.

   Будівельники   (КЦППРКБГ) знайомили присутніх з сучасними будівельними матеріалами та технологіями провідних фірм України, гості  випробували себе в майстерності барельєфної штукатурки та ландшафтного дизайну.

       Такий  захід дав змогу ознайомити   дітей  та їх батьків    з різними  робітничими професіями, які готують  навчальні заклади  професійної освіти, з можливостями  цих професій, підприємствами міста, де будуть працювати майбутні робітники, формувати в дітей творче ставлення до праці та побудови своєї кар’єри.

bottom of page